İzole Rulmanlı Motorlar

İzole Rulmanlı Motorlar

Firmamızda izole rulmanlı yüksek verimli motorlar 
ABB, SIEMENS, LEROY SOMER, SCHORCH, GAMAK, EMTAŞ, ABANA, SKF ve FAG firmaları tarafından geliştirilen yüksek verimli, izole rulmanlı motorlar, sürücü destekli 3 faz asenkron motorların her türlü sarım bakım revizyon ve motora ait tüm teknik ölçümleri yapılmaktadır.

Son yıllarda ülkemizde ve dünyada yüksek verimli motorlara dönüşüm yaygınlaşmakta olup, Enerji Bakanlığı tarafından da değişim ve dönüşüm desteği verilmektedir. Tüm endüstri sektöründe bu dönüşüm yoğun bir şekilde devam etmekte ve firmamız da bu teknolojik dönüşümü titizlikle takip etmektedir. Marmara Endüstri olarak her türlü ekipman ve makine parkurumuzu kullanarak, uzmanlık alanında gerekli Arge çalışmalarını sürdürdükten sonra ve motorun çalışma şartlarına göre doğru tip izole rulman seçimi ile doğru uygulamalarda tüm çalışma faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. 

İZOLE RULMANLAR
İzole rulmanlar elektrik akımıyla oluşabilecek hasarı önlemek amacıyla kullanılmaktadır. İzoleli rulmanlar, seramik kaplı özel yapıları sayesinde statordan motora geçen manyetik akımları 1000 volta kadar izole ederler.
Motorda bulunan normal C serisi rulmanların izole olmayışı sebebiyle rulmanlar zarar görüp yanmakta ve bu dağılım motorun yanmasına sebebiyet vermektedir. Bu sepeble 280 gövde 100 HP ve üzeri yeni nesil sürücü kontrollü yüksek verimli motorlarda mutlaka izoleli rulmanlar kullanılmalı ve bu özellikteki motorların sarım ve bakım işlemleri hassas bir şekilde yapılmalıdır.

Yüksek verimli IE3 - IE4 - IE5 280 gövde 100 HP ve üzeri sürücü kontollü motorlarda mutlaka izole rulman kullanılmalıdır. İzole rulmanlar elektrik akımı sebebiyle ortaya çıkabilecek problemleri önleyecek şekilde tasarlanmış olup, elektrik sistemleri için kullanışlı olmaları sayesinde motorun çalışma durumunu korurlar. 
Ayrıca motoru normal rulman kullanılan motorlardan daha verimli hale getirirler ve makineniz için daha fazla güvenlik sağlarlar. Elektrik dayanımları yüksektir ve sargıların motora manyetik akışı esnasında sargılarda oluşan kaçak akımları izole ederler ve motorun zarar görmesini engeller.

Firmamız son yıllarda Enerji Bakanlığının da yüksek verimli motorlar üzerinde ne önemle durduğunun da farkında olup gündemi ve piyasadaki arz-talep ilişkisini canlı bir şekilde takip ederek bu yeni nesil motorlar üzerinde uzmanlığımızı geliştirmiş ve durmaksızın geliştirmeye devam etmekteyiz. Gerekli tecrübe ve tüm ekipmanlara sahip olarak tam donanımlı biçimde sarım ve montaj &demontaj işlemlerini titizlikle gerçekleştirmekte olup, yılların vermiş olduğu tecrübe ve birikim ile bölgenin önde gelen sanayi kuruluşlarına mükemmelden taviz vermeksizin hizmet vermekteyiz.

Firmamızda yüksek verimli izole rulmanlı motorların sarım ve bakımları yapılmakta, her türlü rulman akımları, vibrasyon testleri ve akım değerlerinin ölçümleri yapılmaktadır. Siz müşterilerimize, motorlara yapılan bu testlerle ilgili gerekli bilgilendirme yapılmakta ve test ölçüm sonuçları ile birlikte teslim edilmektedir.

Hızlı iletişim
  • 0282 654 53 53
  • 0542 478 74 74
  • marmaraendustri@hotmail.com
Bize Ulaşın
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara